Българката Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на червени кортове във Върнячка баня (Сърбия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставената под номер 4 Шиникова надделя убедително над Ивана Попович (Австралия)  с 6:1, 6:1 за 72 минути.

Така тя заработи 672 долара и 9 точки за световната ранглиста, а следващата й съперничка ще бъде петата в схемата Елена Малигина (Естония).

Друга българка - Денислава Глушкова, допусна 8 двойки грешки и отпадна във втория кръг поединично след поражение от номер 7 Миа Ристич (Сърбия) с 4:6, 1:6 за 107 минути. 19-годишната софиянка навакса ранно изоставане от 1:4, но след това загуби седем поредни гейма и това се оказа решаващо.

Във втория си мач за деня Шиникова и Глушкова пропуснаха три мачбола срещу водачките в схемата Малигина и Михаела Байерлова (Чехия) и напуснаха надпреварата на двойки на четвъртфиналите след 2:6, 6:4, 15-17. Българките бяха на точка от успеха при 9:8, 10:9 и при 12:11 в шампионския тайбрек, но не успяха.