Изабелла Шиникова се класира за полуфиналите на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в зала във френския град Брон с награден фонд 10 хиляди долара. Поставената под номер 2 в основната схема националка на България за "Фед Къп" победи седмата в схемата представителка на домакините Кини Лен с 1:6, 6:4, 6:2.

Французойката взе първия сет, а втората част вървеше равностойно до 4:4, след което 22-годишната българка взе пет поредни гейма. Тя изравни резултата в сетовете и поведе с 3:0 в решаващата трета част, а до края не допусна обрат и заработи 4 точки за класацията на WТА и 490 долара.

По-късно днес Шиникова и украинската й партньорка Альона Сотникова, водачки в схемата, излизат на финала на двойки срещу германката Ана Клазен и филипинката Катарина Ленерт.