Изабелла Шиникова се класира за полуфиналите на сингъл и на двойки на турнира на твърди кортове в Шарм ел Шейх (Египет) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под №2 в схемата българка победи на четвъртфиналите с 6:3, 4:6, 6:3 Катерина Дятлова (Украйна). Срещата продължи час и 51 минути.

Шиникова поведе с 3:1 в първия сет, а след още един пробив в края го спечели с 6:3. Българката обаче загуби три поредни гейма от 3:2 до 3:6 във втората част. В решителния трети сет Шиникова поведе с 5:2 и след това на собствен сервис затвори мача в своя полза с 6:3.

По-късно днес Шиникова ще играе и на полуфиналите в надпреварата на двойки. 34-годишната българка и Даря Зелинска (Русия), поставени под №1 в схемата, ще спорят за място на финала срещу Валерия Артьомева и Даря Харланова (Русия).