Българката Изабелла Шиникова приключи участието си на турнира на червени кортове в германския град Вийзбаден още в първия кръг. Нашенката загуби от поставената под номер 4 представителка на домакините Дина Пфиценмайер с 2:6, 2:6 за 67 минути.

21-годишната българка започна лошо срещата и набързо допусна два пробива. Пасивът от 0:4 се оказа решаващ за изхода на първия сет. Във втората част Пфиценмайер продължи на доминира. Германката поведе с 3:1, след което спечели последните три гейма в мача, за да триумфира.

Шиникова все пак си осигури 1 точка за класацията на WТА и 228 долара. Българката продължава в надпреварата на двойки, където заедно с френската й партньорка Миртий Жорж се класираха за четвъртфиналите.