Изабелла Шиникова се класира за осминафиналите на турнира на клей в Загреб Хърватия с награден фонд 40 хиляди долара. Поставената под №7 българка победи с 6:2, 7:5 Жива Фалкнер от Словения за 86 минути.

Шиникова взе пет поредни гейма от 0:1 до 5:1 в първия сет и го спечели с 6:2. Във втората част Шиникова изостана с 0:2, но пак направи обрат. Този път за 5:3. Фалкнер успя да изравни резултата при 5:5, но Изабелла грабна следващите два гейма, а с това и срещата.

За място на четвъртфиналите тя ще играе срещу победителката от мача между Сапфо Сакелариди от Гърция и Михела Байерлова от Чехия.

Лия Каратанчева пък загуби във втория кръг на сингъл с 5:7, 6:2, 3:6 от поставената под №9 Петра Марчинко от Хърватия. Българката профука първия сет, след като водеше с 4:2. В третия загуби три поредни гейма от 2:2 до 2:5 и отстъпи с 3:6.