Изабелла Шиникова отпадна на старта на квалификациите в турнира по тенис за жени в Хертогенбош. Българката отстъпи с 3:6, 6:7(4) на поставената под номер 4 в пресявките Тайла Престън от Австралия.

Надпреварата в Нидерландия е с награден фонд 690 хиляди евро.

Шиникова и Престън направиха три пробива до четвъртия гейм на мача, като два от тях бяха в полза на 18-годишната австралийка. Тя завърши частта на първи сетпойнт и във втората записа брейк още в третия гейм.

Шиникова върна пробива след маратонски осми гейм и в последствие двете стигнаха до равенство 6:6. В тайбрека българката спечели две точки на подаване на австралийката, но загуби три разигравания на собствен сервис и така Престън стигна до победа със 7:4.

Шиникова записа пет аса срещу само един в полза на съперничката, но българката направи и шест двойни грешки.