Краля на клея Рафаел Надал претърпя шокираща загуба на любимата си настилка и то на домашния Мастърс в Мадрид. Матадора допусна поражение на четвъртфиналите от Александър Зверев с 4:6, 4:6 за час и 47 минути.

Надал водеше с 4:2 в първия сет, но Зверев след това спечели четири поредни гейма и поведе с 1:0 в сетове. Един брейк в петия гейм на втория сет беше достатъчен на германеца да спечели втория сет, с което и двубоя.

Това е първата победа на Зверев срещу Надал на клей, но в същото време е трета поредна за него над испанеца.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

След днешния триумф Саша вече е триумфирал над всички представители на „Голямата тройка“ на любимите им настилки – Надал на клей (Мадрид 2021), Джокович на хард (Финалите на ATP през 2018) и Федерер на трева (Хале 2016).

Зверев ще играе на полуфинала на Мастърса срещу четвъртия в света - австриеца Доминик Тийм. Надал пък се прости с надеждата си за шеста титла от турнира в Мадрид.