Поставеният под номер 1 в основната схема Роджър Федерер сензационно отпадна още във втория кръг на турнира на клей в швейцарския град Женева от сериите АТP 250. Световният №75 Пабло Андухар елиминира любимеца на домакините след 6:4, 4:6 и 6:4 след близо два часа игра и поднесе голямата изненада в надпреварата.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Бившият №1 в света допусна пробив в десетия гейм, а Андухар затвори първия сет в следващото си подаване за 6:4. Втората част стартира с ранен пробив за Федерер и след 6:4 изравни резултата, пращайки мача в решителен трети сет. В него Матадора стартира с пробив, но впоследствие испанецът изравни за 4:4, а след това с 5:4. Андухар стигна до нов пробив края и след нов сет 6:4 в негова полза ликува с победата.