Ига Швьонтек (Полша) прегази италианката Жасмин Паолини с 6:2, 6:1 за малко повече от час в тазгодишния финал на "Ролан Гарос" при дамите.

Полякинята пропусна възможност за пробив във втория гейм, а в третия изостана в резултата при свой сервис - 2:1 за Паолини. До края на сета водачката в световната ранглиста прегази съперничката си с пет поредни гейма, сред които три пробива за крайното 6:2 за точно 40 минути игра.

Вторият сет продължи тенденцията от първия. Полякинята показа класа и дръпна с 5:0 за малко повече от половин час на корта след пробиви във втория и четвъртия гейм. Жасмин Паолини успя да се пребори за почетен гейм при свой сервис за 5:1. но нямаше сили за повече и загуби сета с 1:6.

За Швонтек трофеят е общо четвърти и трети пореден в Париж, докато Паолини игра първия си финал в турнир от Големия шлем.