Световната номер 2 в тениса Ига Швьонтек от Полша се класира за четвъртия кръг на силния тенис турнир в Пекин с награден фонд над 4 милиона долара, след като съперничката й Камила Осорио (Колумбия) се оттегли заради контузия и след 0:6 в първия сет.
Това е победа №400 за полякинята в професионалния тенис. Тя стана и първата състезателка, която има 25 или повече победи в турнирите WTA 1000, след чистия си успех срещу Юан Юе във втория кръг на турнира.
В следващия кръг Швьонтек, която триумфира с титлата в Сеул през миналата седмица, ще срещне американката Ема Наваро, която също се класира напред след отказване на французойката Лоис Буасон след 6:2, 1:0.
За следващия кръг се класира и руската тийнейджърка Мира Андреева, която надигра испанката Джесика Боусас Манейро с 6:4, 6:1. Тя ще срещне на осминафиналите британката Сонай Картал, надвила австралийката Мая Джойнт с 6:3, 6:2.
Към осминафиналите продължи и украинката Марта Костюк, която се наложи над Александра Саснович от Беларус в два сета - 6:4, 6:2. Още една рускиня продължава напред в турнира - Анастасия Потапова се наложи над Зейнеп Сонмез след 6:3, 7:5.