Жил Симон за пореден път се оказа непреодолимо препятствие за Григор Димитров. Българинът приключи участието си на тенис турнира в Монте Карло след загуба с 4:6, 3:6 от французина в двубой от втория кръг на надпреварата. Това бе пето поражение за първата ни ракета от общо шест мача срещу Симон.

Двубоят започна равностойно и вървеше гейм за гейм. При 4:5 Гришо сервираше за оставане в сета, но започна с двойна грешка и впоследствие загуби гейма, а с това и сета.

В началото на втората част също липсваха пробиви. В петия гейм Димитров се възползва от серия непредизвикани грешки на Симон и стигна до пробив. Още в следващия гейм българинът обаче направи грешна стъпка и французинът изравни за 3:3.

До края Симон спечели и двата си сервис-гейма, а между тях осъществи още един пробив.

В третия кръг посветеният под №15 французин може да срещне четвъртия поставен Стан Вавринка. Швейцарецът обаче преди това ще трябва да се справи със съпротивата на някой измежду Борна Чорич (Хър) и Филип Колшрайбер (Гер).