Лидерът в световната ранглиста на мъжкия тенис Яник Синер се справи с японеца Даниел Таро и се наложи с 6:1, 6:4 в мач от втория кръг на турнира от сериите Мастърс 1000 в Шанхай.

Два пробива бяха достатъчни на италианеца да спечели първия сет, а вторият беше решен от брейк в третия гейм. Срещата продължи 79 минути.

Следващият съперник на Синер ще бъде аржентинският тенисист Номас Мартин Ечевери.

Световният №2 Карлос Алкарас също записа лесна победа. Той надви представителя на домакините Джунченг Шанг с 6:2, 6:2 за един час и 12 минути.

Испанецът направи пробив още в първия гейм на мача, а след това постигна още един за 5:2 и така си отвори пътя за спечелване на първия сет.

Два последователни брейка позволиха на Алкарас да поведе с 4:1 във втората част и така да си осигури аванс, позволяващ му да стигне до победата.

В третия кръг Карлитос ще играе с още един китаец. Това е Юбинг Ву.