Американецът Себастиан Корда за първи път в кариерата си се класира за четвъртфинал на турнир от Големия шлем. Синът на легендарния чешки тенисист Петър Корда постигна това след успех с 3:6, 6:3, 6:2, 1:6, 7:6 (7) над поляка Хуберт Хуркач на Australian Open. Срещата продължи 3:30 минути.

Корда, който в предишния кръг елиминира финалиста от 2021 и 2022 г. Даниил Медведев, започна лошо мача, но след това отговори подобаващо и взе втория и третия сет. Хуркач с лекота спечели четвъртата част, за да изравни резултата на 2-2.

Решителният пети сет протече без пробиви и така при 6:6 се стигна до тайбрек. В него Корда дръпна със 7:3, благодарение на три минибрейка в сервиса на съперника. Хуркач обаче успя да изравни за 7:7. След това американецът спечели останалите точки и стигна до победата.

На четвъртфиналите 22-годишният Корда ще мери сили с руснака Карен Хачанов, който в рамките точно на 2 часа записа победа с 6:0, 6:0, 7:6 (4) над японеца Йошихито Нишиока.