Ник Кириос официално обяви, че няма да участва в тазгодишния US Open. Решението не е изненада, тъй като австралиецът не е играл на сингъл от март и отново се сблъсква с проблеми с коляното.
30-годишният тенисист се завърна на корта за кратко миналия месец във Вашингтон, където изигра мач на двойки заедно с Гаел Монфис. След двубоя обаче Кириос призна, че болките в коляното продължават и няма да му позволят да бъде конкурентоспособен на най-високо ниво.
Така Кириос ще пропусне 11 от последните 12 турнира от Големия шлем, включително и планираното участие в смесените двойки на US Open с Наоми Осака.
Австралиецът за последно игра на „Флашинг Медоус“ през 2022 година, когато стигна до четвъртфиналите. Същата година бележи и най-големия успех в кариерата му – финал на Уимбълдън, загубен от Новак Джокович.