Световният номер 5 Робин Сьодерлинг (Швеция) спечели титлата на турнира в Бризбейн (Австралия). Водачът в схемата на състезанието надигра с 6:3, 7:5 на финала бившия номер 1 в света и поставен под номер 2 Анди Родик (САЩ).

Сьодерлинг се представи добре, не даде нито една точка за пробив на противника си, а освен това реализира 16 аса. Родик записа 12 аса, но бе много по-неубедителен в сервис-геймовете си. Ранен пробив улесни задачата на Сьодерлинг в първия сет, а във втората част шведът проби за 6:5 и сложи точка на спора със своето подаване след 1 час и 35 минути игра.

Това бе шестият мач между двамата, като Сьодерлинг вече има 4 победи срещу 28-годишния американец. Титлата в Бризбейн е седма в кариерата на Сьодерлинг, като той има и 10 загубени финала./БЛИЦ