Миналогодишният шампион Робин Сьодерлинг е само на победа от защита на титлата си в турнира в Ротердам. Поставеният под номер 1 в схемата швед надигра във втория полуфинал сърбина Виктор Троицки със 7:5, 6:4 и на финала ще срещне французина Жо-Вилфред Цонга, отстранил в първия кръг нашия Григор Димитров.

Сьодерлинг поведе с 4:1 в първия сет срещу Троицки. В 12-ия гейм шведът осъществи нов пробив и това се оказа решаващо за първия сет. Във втория Сьодерлинг проби подаването на съперника си в 10-ия гейм и затвори сета с 6:4.

В първия полуфинал Цонга надви с 6:4, 7:6 хърватина Иван Любичич. Сьодерлинг и Цонга са играли три пъти помежду си досега, като шведът е спечелил и трите им сблъсъка, и дори няма загубен сет срещу френския тенисист./БЛИЦ