Жил Мюлер оказа съпротива, но не успя да се противопостави достатъчно на Рафаел Надал в мача им в Индиън Уелс. Испанецът се наложи с 6:2, 2:6, 6:4 и се класира за третия кръг на турнира.

Испанецът взе лесно първия сет, въпреки че спечели само две от седемте точки за пробив, които му се откриха през тази част. Мюлер, 45-и в света, отговори с три аса и три пробива във втория сет.

Надал срещна сериозен отпор в заключителната част и благодарение на пробив в последния гейм от мача стигна до успеха, който му позволява да продължа атаката на четвъртата си титла от Индиън Уелс.

Следващият съперник на Рафаел Надал ще бъде испанският му сънародник Фернандо Вердаско, който го елиминира на Аустрелиън Оупън през януари.