Серина Уилямс загуби с 3:6, 5:7 от Елена Рибакина (Казахстан) в мач от четвъртия кръг на "Ролан Гарос" и няма да може да спечели в Париж рекордна 24-а титла от Големия шлем. Трикратната шампионка не е печелила голям трофей от 2017 насам и е на един успех от рекорда на Маргарет Корт, но днес не успя да обърне нещата в своя полза и отпадна.

39-годишната американка допусна първи пробив в четвъртия гейм, а след това върна брейка за 3:4, но се пропука веднага след това и Рибакина затвори първия сет при 6:3 в своя полза.

Втората част започна с размяна на пробиви, след което това се повтори за 4:4, а при 5:5 американката загуби подаването си на 0, след което Рибакина затвърди пробива си и спечели срещата.

На 1/4-финалите представителката на Казахстан ще се изправи срещу 31-Анастасия Павлюченкова от Русия, която победи №15 в схемата Виктория Азаренка (Беларус) с 5:7, 6:3, 6:2.