Сърбия загуби от Чили с 1:2 успеха във втория си мач от група "А" на отборния турнир по тенис АТP Cup в Сидни (Австралия).

Филип Краинович постигна успех срещу 24-годишния Алехандро Табило с 6:4, 3:6, 7:6(5) за 2:28 часа, а Душан Лайович беше принуден да се оттегли в двубоя си срещу Кристиан Гарин при 6:4, 4:6, 0:3 заради физически проблеми.

Така при резултат 1:1 крайният победител беше определен в мача на двойки, в който чилийците Табило и Марсело Бариос надделяха над Никола Чачич и Матей Сабанов с 6:4, 3:6, 10:7 за 1:27 часа игра.

Лидер в групата е Испания с два успеха от два мача, а Сърбия и Чили са втори и трети по една победа и едно поражение. Четвърти остана Норвегия с две загуби до момента. След ден почивка чилийците се изправят срещу норвежците, а сърбите срещат испанците.

В същото време гръцкият тенисист Стефанос Циципас отстъпи пред аржентинеца Диего Шварцман със 7:6(5), 3:6, 3:6 за 2:44 часа игра. Така Гърция претърпя поражение от Аржентина с 0:3 във втория си мач от група D.

В другия мач на сингъл Федерико Делбонис надделя над Михаил Перволаракис със 7:6(5), 6:1 за 1:33 часа, за да даде преднина от 2:0 победи на Аржентина, а в мача на двойки Петрос Циципас и Маркос Каловелонис загубиха от Андрес Молтени и Максимо Гонсалес с 3:6, 6:4, 9:11 за 1:37 час.

Аржентина и Полша заемат съответно първо и второ място в групата с по две победи, а тимът на Гърция допусна втора загуба и е на трета позиция.