Австралийката Саманта Стосър отпадна от 16-годишната японска квалификантка Наоми Осака след 6:4, 6:7 (7), 5:7 в среща от първия кръг на силния тенис турнир в Станфорд (САЩ) с награден фонд 170 000 долара.

Двубоят бе изпълнен с обрати, а във втория сет японката, която в момента се намира под №406 в световната ранглиста, отрази мачбол при 6-7 точки в тайбрека срещу 19-ата в света. Впоследствие Осака спечели тайбрека и изравни резултата в мача. В третия сет пък японката изоставаше с 3:5, но обърна нещата в своя полза и спечели мача.

За 16-годишната Осака това не само бе първа победа в основна схема на WTA турнир, но и първи успех срещу представителка на Топ 100 на световната ранглиста.

Последният път, в който пък Стосър загуби от тенисистка извън Топ 400, бе преди цели 12 години - на ITF турнир във Франция през 2002 година.