България в състав Григор Димитров и Цветана Пиронкова записаха първа отборна победа на шампионата по тенис за смесени отбори “Хопман Къп”. Нашите надделяха над Дания с 2:1 успеха. Гришо победи Фредерик Нилсен на сингъл със 7:6, 6:2, Цвети загуби от Каролине Возняцки с 5:7, 6:4, 2:6, но на двойки българите разбиха съперниците си от Дания с 3:6, 6:4, 10:1.

В срещата на двойки Гришо и Цвети спечелиха срещу Фредерик Нилсен и Каролине Возняцки само за 76 минути. В отделните сетове резултатът беше 3:6, нашите взеха втория с 6:4. В тайбрека Гришо и Цвети се разправиха по безапелационен начин над датчаните с 10:1 точки.

В първия сет българите започнаха лошо. Возняцки и Нилсен достигнаха до пробив още в самото начало на мача, а при 5:3 пробиха още веднъж и след малко повече от половин час игра поведоха с 1:0 сета (6:3). И двата пробива дойдоха при сервис на Григор Димитров.

Във втората част българската двойка повиши нивото и след няколко отлични отигравания на Цвети и Гришо България поведе с пробив на старта на сета. В следващите няколко минути Димитров и Пиронкова продължиха да имат предимство над опонентите си, печелейки сравнително лесно сервис геймовете си и играейки отлично на мрежата. Нашите затвориха сета с 6:4 и изравниха за 1:1.

В решителната трета част Гришо сервира три пъти поред и заби три точки за 3:0 за България, една от които от ас. Нашите дръпнаха с 4:0 след грешка на датчаните, а Димитров покачи на 5:0 след топка на линията. Отново Григор Димитров реализира за 6:0, когато дойде първата точка за Дания за 1:6. Българската двойка продължи да мачка и набързо направи 7:1 8:1, а Возняцки изпрати топката в аут за 9:1. В крайна сметка нашите затвориха тайбрека с 10:1 само след 7 минути игра след аут на Нилсен./БЛИЦ