Световната номер 1 в женския тенис Ига Швьонтек продължава да изумява, след като срази Виктория Азаренка от Беларус с 6:4, 6:1 в мач от третия кръг на турнира на червени кортове в Рим за близо два часа игра и записа 25-а поредна победа.

Защитаващата титлата си Швьонтек започна колебливо и след два пробива изоставаше с 0:3 гейма в първия сет, но постепенно намери своя ритъм и обърна за 6:4.

Във втората част полякинята отново допусна пробив в първия гейм, но след това взе шест поредни и спечели мача след 6:1.

Швьонтек се класира за четвъртфиналите на седми от последните осем турнира, на които участва. В спор за място на полуфиналите в Рим ще срещне шампионката от Откритото първенство на САЩ за 2019 година Бианка Андрееску от Канада, която се наложи над Петра Мартич (Хърватия) с 6:4, 6:4.

Третата в схемата Арина Сабаленка също се класира на четвъртфиналите след победа над финалистката от Мадрид миналата седмица Джесика Пегула от САЩ с 6:1, 6:4.

Полуфиналистката от Мадрид миналата седмица Джил Тайхман (Швеция) продължава да демонстрира добра форма, като елиминира Елена Рибакина от Казахстан с 6:7(3), 6:3, 7:5.