Световната №1 в женския тенис Ига Швьонтек отново потвърди, че е фаворит за титлата от Australian Open. 21-годишната полякиня разби испанката Кристина Букса с 6:0, 6:1.

Швьонтек стигна до успеха само за 55 минути, като за целия мач загуби само шест точки при собствен сервис. Нейната съперничка дори за миг не стигна до възможност за пробив. Букса спечели единствения си гейм в мача едва да 1:5 във втория сет.

На осминафиналите Ига Швьонтек ще се изправи срещу шампионката от „Уимбълдън“ Елена Рибакина. Тенисистката от Казахстан записа трудна победа 6:2, 5:7, 6:3 над американката Даниел Колинс.

Световната №3 Джесика Пегула (САЩ) също постигна убедителен успех. Тя смаза украинката Марта Костюк с 6:0, 6:2 за 66 минути. В следващия си мач американката ще играе с Барбора Крейчикова (Чехия).