Виктория Азаренка се измъкна срещу германката Анжелик Кербер, спасявайки два мачбола в първия си мач от “Червената група” на WTA Championships. Беларуската тенисистка, която водачка в световната ранглиста,  победи с 6:7(11), 7:6(2), 6:4 в изключително оспорван двубой, продължил 3 часа и 6 минути. Зарядът на мача бе толкова голям, че и двете тенисистки счупиха по една ракета.

Драмата достигна връхната си точка в първия тайбрек, когато Кербер на два пъти бе на крачка от сензацията. Азаренка обаче прояви завидно хладнокръвие и се измъкна.

Деветият гейм на втория сет пък продължи 14 минути, като в него равенствата бяха 9. Виктория успя да вземе подаването си, да изравни геймовете на 5:5, а когато се стигна до втори тайбрек, го спечели далеч по-лесно – със 7:2. Тя се нуждае от още една победа в груповата фаза в Истанбул, за да си осигури оставане на първото място в световната ранглиста в края на годината.