Австралиецът Марк Полманс, който мина през квалификациите, ще бъде съперник на Григор Димитров в първия кръг на турнира от сериите АТР 250 в Майорка.

Световният №360 надделя над Абедала Шелбайх с 6:3, 7:6(4) и влезе в основната схема. Двубоят му с Димитров ще бъде във вторник, тъй като не е в програмата на турнира за понеделник. До момента двамата не са играли един срещу друг.

При успех над Полманс Гришо ще срещне на осминафиналите Корентен Муте или Мартон Фучович.