Шампионът от Откритото първенство на Франция по тенис Рафаел Надал (Испания) отпадна на четвъртфиналите на турнира “Куинс” в Лондон с награден фонд 1,15 милиона долара. Световният номер 1 загуби със 7:6, 4:6, 1:6 от петия в схемата Жо-Вилфред Цонга (Франция) за близо два часа игра. За испанеца това бе едва трети мач на трева този сезон.

Надал спечели трудно първия сет след тайбрек със 7:3. Във втората част той допусна пробив в първия гейм, но веднага след това си върна пробива. Цонга спечели втория сет, след като направи пробив в 9-ия гейм за 5:4. В третата решителна част френският тенисист поведе с 4:0 след два пробива, след това с 5:1 и отново с пробив спечели последния гейм на двубоя. Цонга направи общо 5 пробива в мача и 25 аса.

На полуфиналите съперник на французина ще бъде победителя от мача между участващия с "уайлд кард" Джеймс Уорд (Великобритания) и Адриан Манарино (Франция)./БЛИЦ