Световният номер 1 и финалист от миналата година Анди Мъри надви руснака Андрей Кузнецов с 6:4, 4:6, 6:2, 6:0 за 2 часа и 32 минути игра, преодолявайки първия кръг на Откритото първенство по тенис на Франция – „Ролан Гарос”.

Мъри започна трудно срещата, но постигна пробив в шестия гейм и го затвърди за 5:2, а след това и затвори сета при 6:4 в своя полза.

Двамата си размениха по един пробив в началото на втория сет, а в петия гейм Кузнецов отново проби шотландеца и след това при свое подаване поведе с 4:2. До края на сета съперниците си размениха по още един пробив и в крайна сметка руснакът спечели с 6:4.

В третата част Мъри поведе с 3:0 и след това спечели с 6:2, а в заключителния четвърти сет не остави никакви шансове на съперника, сразявайки го с 6:0 за победата.

В следващия кръг британецът ще срещне словака Мартин Клижан. При успех във втория кръг водачът в световната ранглиста ще срещне победителя от испанеца Николас Алмагро и аржентинеца Хуан Мартин дел Потро.