Стефанос Циципас влезе в разправия със съдията на стола по време на 1/8-финалния си мач в Шанхай срещу руснака Даниил Медведев. Гръцкият тенисист загуби мача с 6-7, 3-6, след като не показа най-добрия си тенис, а във втория сет изкара яда си на рефера.

Циципас се ядоса на предупреждение от съдията за просрочено време за сервис. От известно време насам в тениса има автоматичен брояч, който дава знак при просрочено време от сервиращия. Циципас обаче видя лично отношение от съдията, като смята, че това се случва често към него от известно време насам.

Гъркът настоя, че е изряден във времето за сервис, като смята, че има много други тенисисти, които се бавят много повече от него, но не биват санкционирани. Съдията на стола не се съгласи с това и се опита да му обясни, че броячът е автоматичен и той няма отношение към него, но Циципас сякаш не искаше да го слуша.

Именно затова Стефанос настоя и да се види с супервайзъра на мача, като влезе в подобна разправия и с него. След няколко минути спорът приключи, а мачът все пак продължи, като Медведев успя да запази нивото си на концентрация и да спечели срещата.

Вижте цялата комуникация между двамата:

Циципас: Защо ми причиняваш това, човече?

Мърфи: Таймерът стартира автоматично.

Циципас: Аз съм най-примерният и най-постоянният играч в Тура в това отношение.

Мърфи: Просто слушай. Може да ти помогне, ако слушаш. Таймерът стартира автоматично. Аз нямам никакъв контрол над него.

Циципас: Защо ме мразите толкова много? Последните няколко месеца бяха ужасни. Не разбирам какво ви прихваща.

Мърфи: Това не е вярно. Аз не съм против никого.

Циципас: В нито един от мачовете ми не съм виждал мой опонент да получава предупреждение.

Мърфи: Тогава може би трябва да гледаш повече мачове. Много играчи биват предупреждавани.

Циципас: Сигурен ли си? Защото има доста играчи, които са много по-лоши от мен.

Мърфи: Сигурен съм, че ги предупреждават. Най-добре да говорим за настоящия мач. При въпросния сервис ти се забави твърде дълго. Трябва да гледаш таймера и да се съобразяваш с него.

Циципас: Проблемът ми е с онази двойна грешка, която ти ми коства. Това е проблемът. Играл ли си тенис през живота си?

Мърфи: Да, играл съм.

Циципас: Изглежда така, сякаш нямаш понятие от тенис.

Мърфи: Не бях толкова добър, колкото теб, но съм играл.

Циципас: Определено нямаш никаква издръжливост. Сигурно си играл само „сервис – мрежа“. Тенисът е физически спорт и имаме нужда от време. Покажи малко състрадание. Не играем дартс.