Себастиан Корда триумфира на турнира от ATP 500 във Вашингтон след победа с 4:6, 6:2, 6:0 над Флавио Коболи от Италия. Любопитно, че през 1992 година бащата на Себастиан Петър Корда също печели тази надпревара. Освен това 18-ият в световната ранглиста стана първият американец след Анди Родик през 2007 г. , който зарадва домашната публика.

В хода на мача Коболи  проби в 10-ия гейм на първия сет, което му помогна да поведе в резултата. След това Корда стигна до два ключови брейка във втората част, изравнявайки сетовете. В решителната част 24-годишният американец върза геврек на съперника и закономерно спечели мача.

"Имаме много история с този турнир. Една от най-големите ми цели беше един ден да дойда тук, да спечеля турнира и да поставя името си редом до това на моя баща. Това е може би най-специалният момент в моята кариера досега", каза Себастиан Корда, за когото това е втора титла от АТР.