Роджър Федерер победи много трудно представителя на домакините Жереми Шарди със 7-6 (5), 6-7 (5) 6-4 на Мастърса в Париж. След успеха швейцарецът се класира за третия кръг. В първия сет Жереми Шарди имаше четири сетбола при 5-4 и подаване на Федерер, но швейцарецът успя да се измъкне и изравни за 5:5. В тайбрека Федерер успя да спечели със 7:5 точки. Вторият сет вървеше гейм за гейм. При 5-4 Федерер имаше два мачпойнта при подаването на Шарди, който обаче устоя и изравни, а след това двубоят влезе в нов тайбрек. Французинът изравни за 5:5 точки, Федерер сбърка и Шарди получи сетбол, който не пропиля за 1:1 сета. В третия сет Роджър проби и затвърди за 2:0 гейма, като това му бе достатъчно, за да спечели с 6:4. В следващия кръг съперник на швейцареца ще е победителят от мача между Фабио Фонини и Лука Пуи.