Световният номер 14 Янко Типсаревич спечели втория си трофей през този сезон, след като на финала на турнира за “Купа Кремъл” в Москва се наложи с 6:4, 6:2 над своя сънародник от Сърбия Виктор Троицки. Двубоят продължи 1 час и 28 минути и влезе в историята като първия финал в ATP между двама сърби.

Поставеният под номер 1 в схемата Типсаревич започна с ранен пробив, но съперникът му изравни за 2:2. В деветия гейм на първи сет Троицки отново се пропука и противникът му сервира минути по-късно за спечелването на сета.

В началото на втората част Троицки трябваше да отразява три точки за пробив. Въпреки че се справи и удържа подаването си, в петия гейм допусна пробив и изостана с 2:3. След това Типсаревич направи 5:2 и затвори гейма с 6:2, а с това спечели и мача. Преди три седмици 27-годишният Типсаревич триумфира в Куала Лумпур, а това е негов първи успех срещу Троицки от общо две срещи./БЛИЦ