ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Първата ни ракета при дамите Виктория Томова изигра страхотен мач в Хобарт, елиминирайки само с един загубен гейм №42 в световната ранглиста Татяна Мария. Българката размаза германката с 6:0, 6:1 за точно 60 минути игра.

Успехът класира Томова на 1/4-финал в турнира, който е генерална репетиция преди Australian Open (14-28 януари).

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

За софиянката това е първи четвъртфинал на такова ниво от Ийстборн (Англия) през юни 2022 г., когато също използва по най-добрия начин възможността да играе в схемата като „щастлива губеща“.

В опит да достигне до третия си полуфинал на ниво WTA Томова ще срещне победителката от мача между №2 в схемата и №31 в света Ема Наваро (САЩ) и Магдалена Фрех (Полша), от която загуби в квалификациите.

С днешната победа Томова си осигури 54 точки за световната ранглиста, където е 77-ма и на шест места от рекордното си класиране, както и 6608 долара от наградния фонд. Ако преодолее и следващия кръг, Вики ще получи гарантирани 98 точки и 11 610 долара.

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!