Виктория Томова загуби срещата си от първия кръг в основната схема на Откритото първенство на Австралия. Българката отстъпи с 3:6, 3:6 на французойката Ализе Корне. Срещата продължи 1 час и 33 минути.

1000 лева Oнлайн казино Бонус от efbet

Вики поведе с 2:0 в началото на срещата, но загуби следващите четири гейма за 2:4. Българката върна един пробив и намали на 3:4, но веднага след това загуби подаването си за 3:5. При този резултат Томова изпусна една точка за рибрейк и Корне от втората си възможност затвори сета в своя полза.

Българката поведе с 1:0 във втората част, но загуби следващите пет гейма - 1:5. Вики все пак не се предаде и върна два гейма от пасива си за 3:5. След това обаче софиянката допусна нов пробив и загуби втората част с 3:6, а с това и срещата.

Преди този мач Томова преодоля квалификациите с последователни победи над Деспина Папамихаил от Гърция, Кейти Суон от Великобритания и Ирина Мария Бара от Румъния.