Първата ракета на България при дамите Виктория Томова отпадна на полуфиналите на турнира на червени кортове в Бостад (Швеция) от сериите УТА 125 с награден фонд 115 хиляди долара. Тя отстъпи с 2:6, 3:6 на №155 в световната ранглиста Джанг Су Джонг от Южна Корея. Срещата продължи 98 минути.

Преди този мач Вики постигна три впечатляващи победи. Тя елиминира представителка на домакините Жаклин Кабай Ауад, туркинята Ипек Йоз и Михаела Бузарнеску от Румъния. С доброто си представяне Томова заработи 37 точки за световната ранглиста и ще се изкачи на рекордното за нея 101 място.

Томова допусна два пробива в първия сет и го загуби с 2:6. Във втората част българката спаси четири мачбола при 2:5 и сервис на съперничката си, но в следващия гейм допусна нов пробив и загуби мача.