Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за 1/4-финалите на турнира в Акапулко, след като записа впечатляваща победа с 6:1, 6:4 над Маркос Багдатис от Кипър.

Двубоят продължи точно един час. Това е пета победа за Гришо в шестте му мача срещу Багдатис. Хасковлията започна много силно и спечели първите пет гейма в мача.

Българинът поведе с 2:0 във втория сет, но кипърецът върна пробива и изравни за 2:2. Димитров направи нов пробив при сервис на Багдатис и до края на мача не позволи на съперника да спечели гейм при негово подаване. Българинът завърши срещата с четири пробива от четири възможности.

Класирането за 1/4-финалите донесе на Григор Димитров 90 точки за световната ранглиста и 32 600 долара от наградния фонд. Следващият съперник на българина в Акапулко е Ернест Гулбис. Двубоят е утре и ще започне най-рано в 5:00 часа сутринта българско време. Преди две седмици латвиецът победи Гришо във втория кръг на турнира в Ротердам, като направи 12 аса в течение на мача.