Ивайло Трайков и Тихомир Грозданов се класираха за полуфиналите на международния турнир по тенис за мъже "Интерхотел Сандански Къп" с награден фонд 10 хиляди долара. Двамата спечелиха трудно в по три сета днешните си четвъртфинални мачове, а третият българин Валентин Димов отпадна.

Поставеният под номер 2 в схемата Ивайло Трайков отстрани белгиеца Максим Отом с 6:7(1) 6:0 6:3 след 2:15 часа. В оспорвания първи сет българинът обърна резултата от 0:2 до 5:3, след което се стигна до тайбрек и Отом го взе убедително със 7:1 точки. Трайков обаче бе безапелационен във втория сет за 6:0. В решителната трета част той направи пробив за 4:2, съперникът му го върна веднага, но българинът взе следващите два гейма, завършвайки мача с ас.

В още по-драматичен и изпълнен с обрати двубой, продължил 2:45 часа, Тихомир Грозданов се наложи над състезаващия се за САЩ украинец Никита Кривонос със 7:6, 2:6, 7:5. В първия сет националът на България за Купа "Дейвис" изоставаше с 3:5, но стигна до тайбрек и го спечели. След равностойно начало и 2:2 във втория сет Кривонос спечели пет поредни гейма за 6:2 и преднина от 1:0 в третия. При поредица от пробиви Грозданов сервираше при 3:2 и 4:3, допусна обрат до 4:5, но взе следващите три гейма, а с това и мача.

Трайков и Грозданов заработиха по 5 точки за класацията на АТP и по 480 долара. Третият български тенисист в четвъртфиналите Валентин Димов обаче отпадна след загуба от поставения под номер 3 в основната схема Пиерик Исер (Франция) с 3:6, 3:6.

Полуфиналните срещи на "Интерхотел Сандански Къп" са утре от 11.00 часа. В първия мач Ивайло Трайков среща Пиерик Исер, а след тях на корта излизат Тихомир Грозданов и поставеният под номер 1 австралиец Джон Милман. На финал при двойките са Валентин Димов и Тодор Енев./БЛИЦ