Три българки ще играят в квалификациите на силния турнир по тенис в Щутгарт, с награден фонд 700 хиляди долара. Цветана Пиронкова е водачка на схемата, което означава, че само една позиция не й е стигнала за директно класиране. Освен нея място в квалификациите намери Диа Евтимова, а в турнира участва и състезаващата се за Казахстан Сесил Каратанчева.

И трите българки са в различни части на схемата, което означава, че няма да се срещнат една срещу друга.

Пиронкова започва срещу номер 339 в света Никола Геуер (Гер), а при успех ще излезе срещу победителката немския двубой Жустин Огза (327) и Кармен Клашка (240). Съперничките й са преодолими и би трябвало Цветана да се класира за основната схема. Миналата година тя също игра в квалификациите, като стигна до втория кръг.

Диа Евтимова стартира срещу украинката Лесия Цуренком, която е номер 205 в ранглистата. При успех нашето момиче най-вероятно ще играе с номер 140 в света Анна Лапушченкова.

Най-лесна е първата съперничка за Сесил Каратанчева. Тя стартира с 15-годишната Стефани Вагнер, която участва с “уайлд кард”./БЛИЦ