Виктор Троицки се класира за 1/4-финалите на София Оупън след успех с 2:6, 6:4, 7:6(3) над Робин Хаасе в двубой, продължил близо два часа. В спор за място на полуфиналите сърбинът ще срещне победителя от мача между Григор Димитров и Йежи Янович, които излизат на корта днес в 18:00 часа.

Хаасе игра по-силно в първия сет и се възползва от всяка грешка на съперника. Холандецът стигна до два пробива, които му бяха достатъчни, за да поведе в резултата.

През втората част Троицки успя веднъж да спечели подаването на съперника си, което се оказа достатъчно да изравни сетовете.

В решителния трети сет двамата тенисисти демонстрираха равностойна игра и в крайна сметка мачът трябваше да се реши в тайбрек. В него Троицки поведе с 6:1 точки и реализира третия си мачбол.