Вицешампионът от „Ролан Гарос“ за последните две години Каспер Рууд се класира трудно за третия кръг на настоящото издание на турнира, след като се наложи над испанеца Алехандро Давидович Фокина със 7:6 (5), 1:6, 6:3, 4:6, 6:3.

Срещата продължи 4:09 минути, а два пробива в полза на норвежеца се оказаха достатъчни в решителния сет. По този начин Рууд взе реванш за загубата си от испанеца през 2021 г., а в следващия кръг ще се изправи срещу Томас Мартин Ечевери (Аржентина), който продължи напред след отказване на французина Артур Риндеркнехт при резултат 3:6, 6:7 (8), 6:1, 5:0.

Датчанинът Холгер Руне също трудно се класира за третия кръг. Той победи италианеца Флавио Коболи с 6:4, 6:3, 3:6, 3:6, 7:6 (10). Следващият съперник на Рууне ще Йозеф Ковалик (Словакия), който обърна Карен Хачанов (Русия) за успеха с 4:6, 4:6, 6:4, 6:3, 6:4.