Рафаел Надал се класира на четвъртфиналите на турнира на червени кортове в Буенос Айрес с награден фонд 523470 долара.

Защитаващият титлата си испанец се справи с представителя на домакините Хуан Монако с 6:4, 6:4. Мачът бе повторение на  миналогодишния финал в аржентинската столица.

Рафа, който за първи път излезе на корта след ранното си отпадане в Аустрелиън Оупън, започна слабо срещу Монако. Надал допусна два пробива и набързо натрупа 10 непредизвикани грешки. След това обаче испанецът влезе в час и измъкна победата в първия сет. Във втория Рафа пак изоставаше с 1:3, но отново стигна до обрат и до крайния успех.

"Доволен съм от победата. Стартът беше труден. Хуан е много добър играч, а високата влажност в Аржентина ме затрудни допълнително ", каза Надал, който почиваше в първия кръг.

В следващия кръг той излиза срещу италианеца Паоло Лоренци.