Стефанос Циципас затвърди позицията си на един от фаворитите за спечелване на Australian Open, след като записа впечатляваща победа в първия кръг. 21-годишният грък се наложи с 6:0, 6:2, 6:3 над италианеца Салваторе Карузо.

Шампионът от финалния за годината турнир на АТР в Лондон демонстрира класата си в първия сет, в който не даде гейм на съперника си. Трябва да се отбележи, че Карузо играеше с проблеми на пръстите на дясната си ръка и често сменяше превръзките им.

Италианецът показа малко повече съпротива в следващите два сета. Във втория той спечели два гейма, а в третия – три. Това обаче не спря Циципас, който стигна до успеха за един час и 43 минути.

Следващият съперник на гръцкия тенисист ще бъде победителят от мача между Филип Колшрайбер (Германия) и Маркос Джирон (САЩ).