Стефанос Циципас продължава без загуба от началото на 2023 година. В мач от втория кръг на Australian Open гръцкият тенисист записа победа с 6:3, 6:0, 6:2 над австралиеца Ринки Хиджиката само за 93 минути и доказа, че е във феноменална форма.

Циципас започна годината с четири победи в четирите си мача на United Cup, а след това надви Кентен Алис в първия кръг в Мелбърн. Гъркът започна предпазливо срещу 21-годишния представител на домакините. Първият пробив в мача дойде в шестия гейм, което беше достатъчно на световния №4 да спечели първия сет.

Стефанос Циципас беше изключително доминантен през втората част, когато осъществи брейк в подаването на съперника още в първия гейм, а след това направи още два, за вземе сета на нула. Два пробива в третата част бяха достатъчни на гърка, за да постигне чиста победа в мача.

В третия кръг Циципас ще има нидерландски съперник. Той ще бъде определен в сблъсъка между сънародниците Талон Грикспоор и Ботик ван де Зандсулп.