Водачът в схемата Стефанос Циципас (Гърция) се класира за полуфиналите на турнира по тенис за мъже на твърда настилка в Антверпен (Белгия) от сериите АТП 250 с награден фонд 673 630 евро.

Циципас преодоля петия поставен германец Яник Ханфман с 6:3, 6:3 след само 71 минути игра. Гръцкият тенисист нямаше проблеми срещу 56-ия в световната ранглиста Ханфман и с общо три пробива стигна до успеха.

Негов съперник на полуфиналите ще бъде четвъртият поставен французин Артюр Фис, който надигра осмия в схемата Хуан Пабло Варияс от Перу с 6:0, 6:3 за 59 минути.

Казахстанецът Александър Бублик и германецът Максимилиан Мартерер ще се изправят един срещу друг в другия полуфинал. Третият поставен Бублик се справи на четвъртфиналите с французина Джовани Мпечи Перикар с 6:4, 4:6, 6:2. Мачът продължи час и 28 минути.

Представителят на Казахстан поведе след 6:4 в първия сет, но френският тенисист осъществи решителен пробив в края на втората част и изравни. Александър Бублик обаче бе категоричен в третия сет и след два пробива ликува с победата.

28-годишният Максимилиан Мартерер бе категоричен срещу Юго Гастон (Франция) и го отстрани след 6:3, 6:2 само за 63 минути игра.