Водачът в схемата Стефанос Циципас стартира с победа на турнира по тенис на твърда настилка в Ротердам (Нидерландия) с награден фонд 2 милиона евро. Гъркът, който е вицешампион от миналия сезон, спечели със 7:5, 6:1 срещу Емил Руусувуори (Финландия) в първия си мач след загубения финал на Откритото първенство на Австралия в края на януари.

Руусувуори започна по-добре и поведе с 4:2, но до края гъркът взе 11 от следващите 13 гейма, за да реализира обрат след 92 минути игра и да постигне 13-а победа в 14 срещи през годината досега.

Шестият в схемата Даниил Медведев преодоля трудно начало, но все пак стигна до успеха срещу Алехандро Давидович Фокина (Испания) с 4:6, 6:2, 6:2. Руснакът, който е полуфиналист в надпреварата през 2019 година, успя да постигне обрат, след като взе девет от десет гейма, за да поведе с 3:0 в решаващия трети сет.

Третият в схемата Феликс Оже-Алиасим (Канада) започна защитата на титлата си с убедителен успех с 6:2, 6:3 над италианеца Лоренцо Сонего.

За място на четвъртфиналите той ще срещне квалификанта Грегоар Барер (Франция).