Стефанос Циципас победи Андрей Рубльов с 2:1 сета (6:1, 4:6, 7:6) във втората си среща от финалния Мастърс за годината в Лондон.

Мачът започна страхотно за Циципас, който проби два пъти съперника в първия сет и го взе с 6:1. Във втория обаче руснакът показа мускули, защити се от пробив при 3:3, а след това проби Циципас в последния гейм за 6:4. Всичко се реши с тайбрек в третия сет, като Циципас отново беше на косъм от пробив, но не успя да взема аванс при цели 5 възможности. Въпреки това Циципас стигна до победа с два пробива при 6:5 в полза на руснака и убедителен сервис гейм в своя полза за 8:6.

С това гръцкият тенисист се изравни с Рафаел Надал на второто място в класирането и ще спори с Матадора за класиране на 1/2-финалите в директен двубой в четвъртък.