Жо-Вилфред Цонга прекрати 6-годишната агония и най-сетне успя да победи Анди Мъри - 7-6(5), 4-6, 6-4 на четвъртфинал на Мастърса в Торонто. Французинът очаква победителя от четвъртфинала между Григор Димитров и Кевин Андерсън.

Цонга победи на осминафиналите Новак Дожокович, а днес се справи с Мъри. В първия сет се стигна до тайбрек, който беше за Цонга след 7:5 точки. Във втората част Мъри проби сервиса на съперника при 3:1, но допусна пробив и резултатът скочи на 4:4 гейма. След това Мъри затвори сета с 6:4. В третия сет Мъри поведе с 3:0 след един пробив. Тук Цонга се разигра, изравни набързо за 3:3, след като върна пробива, а и излезе напред в резултата при 4:3 след нов пробив. След това двамата си размениха по един сервис гейм за 5:4. В последния оказал се сет в мача Цонга имаше четири мачбола, Мъри изравни до 40:40, след което сбърка фатално и прати топката в мрежата за предимство за Цонга. При следващото разиграване Жо-Вилфред реализира ас и затвори мача./БЛИЦ