Любимецът на феновете на Ролан Гарос Жо-Вилфред Цонга се класира за втория кръг на турнира, след като победи Андрей Кузнецов от Русия с 1:6, 6:3, 6:2, 6:4.

Цонга, който е номер 5 в схемата на Откритото първенство на Франция, позволи на Кузнецов да спечели първите 5 гейма в мача, след което обърна нещата в своя полза.

Във втория кръг Цонга ще играе с германеца Седрик-Марсел Щебе.

В същото време бившият номер 1 в света Анди Родик отпадна от турнира, след като загуби с 3:6, 3:6, 6:4, 2:6 от Николас Маю (Франция). Поставеният под номер 26 в основната схема американец, който не е преминавал 1/8-финалите на мейджър турнира в Париж при всичките си десет участия, записа поражение след 2 часа и 22 минути игра.

Победи постигнаха още двама от поставените. Номер 14 Фернандо Вердаско (Испания) отстрани Стив Дарси (Белгия) с 6:3, 6:2, 7:6(4). Станислас Вавринка (Швейцария), 18-ти в схемата, се наложи над Флавио Чипола (Италия) с 6:3, 6:3, 4:6, 3:6, 6:2.