Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова загуби от Полона Херцог (Словения) в 1/4-финален сблъсък в турнира в Бастад, Швеция. Пловдивчанката падна с 1:2 сета (6:3, 5:7, 4:6).

Цеци Пиронкова спечели първия сет с 6:3. В началото на първия сет Цвети сервира и спечели за 1:0, а словенката изравни за 1:1. Последва труден сервис гейм за Пиронкова, след равенство 40:40, но все пак поведе с 2:1. Двете продължиха да печелят подаванията си до 4:3 за Пиронкова, когато проби сервиса на словенката Херцог за 5:3. В този гейм Цвети поведе с 30:0 след две грешки на съперничката. В последния гейм за сета Цвети спечели на 15 за 6:3.

Във втория сет двете тенисистки печелеха подаванията до 4:3 в полза на Херцог. Тогава словенката проби за 5:3, но Цвети върна пробива за 4:5. Пиронкова затвърди пробива си и резултатът стана 5:5. След това Полона Херцог поведе с 6:5, а в тайбрека Цвети се предаде, с което загуби сета с 5:7.

Пиронкова имаше възможност да направи пробив още в първия гейм на последната част, но пропусна шанса си и в крайна сметка Херцог взе подаването си. Резултатът стана 2:2, при което Цвети проби за 3:2, след това затвърди с успешен сервис гейм за 4:2. Словенката обаче взе следващото си подаване за 3:4, направи и пробив за 4:4. При следващото сервиране на Херцог – Цвети, поведе с 40:0 и имаше шанс за пробив за 5:4. Българката обаче пропусна всичките си възможности и словенката поведе с 5:4. Цвети сервираше за оставане в мача и при резултат 30:0 за Херцог над корта заваля дъжд, който временно прекрати двубоя. След подновяването му, след десетина минути, Цвети обърна резултата до 40:30, но след това не успя да спечели гейма и Херцог затвори сета при 6:4, а с това спечели и мача – 3:6, 7:5, 6:4./БЛИЦ

Цветана Пиронкова - Полония Херцог (Словения) (6:3, 5:7, 4:6)