Стан Вавринка постигна лесна победа с 6:1, 6:4, 6:2 срещу представителя на домакините Жил Симон в мач от четвъртия кръг на Откритото първенство по тенис на Франция - "Ролан Гарос". На 1/4-финалите швейцарецът ще срещне победителя от мача между своя сънародник Роджър Федерер и французина Гаел Монфис.

Вавринка изпрати невероятните 34 печеливши удара в полето на Симон, който пък завърши само с 10.

Швейцарецът, който изведе своята страна до титлата в турнира за Купа "Дейвис" именно срещу Франция миналата година, в крайна сметка се справи с незначителната съпротива на Симон в рамките на 1 час и 41 минути.

Срещата между Федерер и Монфис пък ще се доиграе утре. Световният №2 и поставеният под номер 13 в схемата французин си размениха по един сет, но битката продължава в понеделник. Отлагането й се наложи поради липса на достатъчно светлина. Федерер спечели първия сет с 6:3, а Монфис взе втория с 6:4, след което срещата бе прекъсната.