Водачът в схемата на тенис турнира в София Стан Вавринка се класира за полуфиналите на надпреварата след успех с 6:1, 7:6 над Виктор Троицки. Швейцарецът нямаше проблеми в първия сет, но след това усети съпротива.

Двубоят започна страхотно за швейцареца, който поведе с 5:0 след два пробива, за да приключи първия сет с гейм на нула за 6:1 за едва 24 минути. Вторият сет бе по-равностоен, а Троицки дори поведе с 5:3, като бе на крачка от това да вкара мача в трети сет. Вавринка обаче върна пробива с стигна до тайбрек. Там отново Троицки започна по-добре и поведе с 3:0, но отново се пречупи и загуби със 7:3.

На полуфинал Вавринка ще срещне победителя от Мирза Бешич и Максимилиан Мартерер, които започват мача си след малко.